Kosova

Dyvjeçari Rion Gashi vuan nga leukemia, ka nevojë për ndihmë që të dërgohet për shërim në Turqi

Rion Gashi, vuan nga Leukimia Akute Lymphoblastic. Dyvjeçari ka nevojë urgjente për shërim në Turqi.

Trajtimi i vogëlushit kushton 110 mijë euro, prej të cilave 30 mijë janë siguruar nga Qeveria e Kosovës.

Shumë është e lartë dhe familja nuk ka mundësi ta sigurojë këtë shumë.

Njerëz të vullnetit të mirë ndihmën tuaj mund ta jepni në llogarinë bankare në emër të Zahide Gashi:

NLB IBAN: 17-01-01 8602 1444.65

SWIFT CODE: NLPR XK PR. Apo duke kontaktuar edhe familjarët në numrin e telefonit: 049 118 968.

Shfaq më shumë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

//chooxaur.com/4/3473483