Dy persona pengojnë arrestimin e një personi në kërkim, përfundojnë në prangat e policisë

Janë arrestuar dje në Mitrovicë një burrë dhe një grua pasi kishin penguar zyrtarët policor derisa ishin duke e arrestuar një person i cili ishte në kërkim.

Me vendim të prokurorit, dy të dyshuarit pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt.

“Rr. Anri Dinan, Mitrovicë / 19.06.2024-13:40. Janë arrestuar dy të dyshuar (një mashkull dhe një femër) kosovar/s, pasi të njëjtit kanë penguar zyrtarët policor derisa ishin duke e arrestuar një person i cili ishte në kërkim. Me vendim të prokurorit, dy të dyshuarit pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim.

Go to TOP