Kombëtare

Dy motrat u vranë me thikë nga dhëndri, zbardhet dëshmia e vëllait të tyre….

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën arrest me burg për Gazmend Mustën, i cili pasditen e 2 janarit i mori jetën gruas dhe kunatës së tij për motive të dobëta.

Ndërkohë që vëllai i dy motrave të ekzekutuara Gj. Çaushaj ka hedhur dritë mbi marrëdhënien e autorit të krimit dhe Gentjanës, bashkëshortja e të dyshuarit.

Sipas dosjes hetimore të prokurorisë, vëllai i dy viktimave, Gj. Çaushaj, ka deklaruar se kunati i tij këmbëngulte gjithmonë të “bëhej e tija”, herë pas here ai nuk e linte të dilte nga shtëpia motrën e tij, e fyente dhe e ofendonte.

Një ditë para se të ndodhte krimi, sipas dëshmisë së Gj. Çaushaj, i dyshuari kishte qenë familjarisht tek banesa e prindërve të viktimave në Drizar të Mallakastrës dhe se në datë 2, kur edhe ndodhi ngjarja tragjike, do të shkonte tek familja e të dyshuarit për darkë.

Po ashtu dhe në dëshminë e babait të Gazmend Mustës tregohet se marrëdhënia në çift mes Gentjanës dhe Gazmendit ishte e tensionuar.

Gruas Gentjana Çaushaj dhe kunatës, Melisa, 18 vjeçe, Gazmend Musta ai i mori jetën duke i goditur me thikën e bukës në sy të dy fëmijëve të mitur.

Ndërsa dokumenti i ekspertizës mjeko-ligjore, zbulon detaje shokuese, për mënyrën se si është Musta ka goditur gruan dhe kunatën e tij.

32-vjeçari i ka qëlluar me thikë buke disa herë dy gratë në dhomën e ndjenjës dhe pas krimit ka marrë fëmijët dhe është dorëzuar në stacionin policor.

Shfaq më shumë

Leave a Reply

Your email address will not be published.