SPORT

Dy gola në pjesën e parë, Salah futet në histori (VIDEO)

Në “Anfield Road” po luhet mbrëmjen e sotme gjysmëfinalja e parë e Champions League mes Liverpoolit dhe Romës, shkruan SYRI.net.

Liverpooli e mbyll në avantazhin 2-0 pjesën e parë, me dy golat e shënuar nga Mohamed Salah.

Me këtë dopjetë ylli egjiptian ka shkuar në plot 49 gola në një sezon me Liverpoolin, duke hyrë në histori.

Salah bëhet futbollisti me më shumë gola në një sezon, duke lënë pas edhe legjendën e Liverpoolit, Ian Rush, i cili mbante rekordin me 47 gola.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483