Show Biz

Dua Lipa sjell këngën “Hallucinate” me animacione

Dua Lipa ka publikuar klipin e saj më të ri “Hallucinate” në versionin e aimuar.

Kënga në fjalë është pjesë e albumit të saj më të ri “Future Nostalgia”, të cilin ajo e publikoi këtë vit.

Regjisor i këtij klipi me animacione është Lisha Tan i Mill, dhe fillon me animacionin e Duas, duke interpretuar për një turmë adhuruese të krijesave vizatimore

Sigurisht, siç kërkon titulli i këngës, gjërat në klip nuk duken normale, ndaj kjo është dhe arsyeja që pjesë e skenave të klipit janë peizazhet psikedelike, njëbrirëshat dhe lepurushat.

Dua Lia e publikoi albumin “Future Nostalgia”, me të cilin edhe arriti të ngjitet e para në listën e albumeve më të shtira në Mbretërinë e Bashkuar.

Ajo njëherësh është artistja e parë shqiptare që mbart një rekord të tillë.

https://youtu.be/qcZ7e9EOQTY

Përveç “Hallucinate”, Dua ka realizuar me klipe edhe këngët “Don’t start now”, “Physical”, “Future Nostalgia” dhe “Break my heart”. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483