SPORT

Drita mposhtet nga Malmo në “Champions”, shpresë për Europa Ligë

Kampionia e Kosovës, Drita është mposhtur sonte nga Malmo me rezultat 2 me 0 dhe atë të përgjithshmin 5 me 0, për t’i dhënë fund kampanjës kualifikuese për Ligën e Kampionëve, por tani shpreson për Europa Ligën.

Golat për suedezët i realizuan Strandberg dhe Larsson ndërsa Drita do të bëjë pjesë në raundin e dytë të kualifikimeve për Europa Ligë.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.