SPORT

‘Dridhet’ Reali, ja kundërshtari i mundshëm në fazën tjetër të Championsit

Real Madrid pozicionohet në vazon e vendeve të para në shortin që hidhet ditën e hënë, ndërsa do të sfidohet nga skuadrat e vendeve të dyta.

Në teori skuadra e Solarit mund të përballet me kundërshtarë më të dobët në letër, por situata është krejt ndryshe duke rrezikuar që të “peshkojë” një klub të madh.

‘Los Blancos’ mund të përballen me finalistët e vitit të kaluar, skuadrën e Liverpoolit.

Kandidatë potencial me të cilët mund të jenë kundërshtarë të Real Madrid në fazën tjetër janë: Manchester United, Tottenham, Schalke, Juventus, Manchester City, Lyon, Shakhtar Donetsk dhe Ajax./syri

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.