SPORT

Dortmundi me fitore të thellë ndaj Dusseldorfit

Dortmundi ka shënuar fitore të thellë në shtëpi ndaj Dusseldorfit.

Vendasit arkëtuan pikët e plota duke shënuar fitore me rezultat prej 5 me 0.

Reus e Sancho shkëlqyen në këtë takim duke shënuar nga dy gola, derisa bënë edhe nga një asistim.

Kurse golin tjetër e shënoi Thorgan Hazard.

Dortmundi me këtë fitore arrin në kuotën e 26 pikëve dhe mban vendin e tretë, derisa Dusseldorfi në vendin e 16 ka 12 pikë.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483