SPORT

Dortmund kërkon ta forcojë kreun në grupin F kundër Club Brugge

Borussia Dortmund do ta kërkojë fitoren sonte në Ligën e Kampionëve kundër Club Bruge

Për këtë, trajneri i ekipit, Lucas Favre ka startuar me një grup të fuqishëm lojtarësh, ku sulmit i prin njëri prej sulmuesve më në formë në Europë, Erling Haaland.

Pas tij do të jenë Sancho, Hazard dhe Reyna.

Dortmund për momentin është në vendin e parë me gjashtë pikë, ku nga tri ndeshje të zhvilluara ka humbur një kundër Lazios dhe ka fituar dy të tjerat.

Për momentin skuadra e Favre është në vendin e parë me 6 pikë kurse Lazio është në të dytin me 5 pikë e që sonte luan kundër Zenitit në Romë. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:

Club Brugge