Bota

Dorëhiqet zëdhënësi i Vatikanit

Zëdhënësi i Vatikanit dhe zëvendësi i tij kanë dhënë dorëheqje me 31 dhjetor, thuhet në një deklaratë zyrtare.

Nuk janë dhënë arsyet e dorëheqjeve të Greg Burke dhe zëvendësit të tij, Paloma Garcia Ovejero.

Megjithatë, ky zhvillim ndodhë vetëm disa javë pasi Papa Françesku emëroi gazetarin Italian, dhe mikun e tij, Andrea Tornielli si redaktor kryesor të komunikimeve në Vatikan.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483