Rajoni

Dodik del jashtë kontrollit: Jam krenar që i kam mbrojtur Karaxhiqin dhe Mlladiqin

Sot, njeriu i parë i SNSD-së, Milorad Dodik, vlerësoi lëvizjet e turpshme kur shkoi në Hagë për të dëshmuar në favor i kriminelëve të luftës, Radovan Karaxhiq dhe Ratko Mlladiq.

Anëtari i presidencën serbe të Bosnje-Hercegovinës doli jashtë kontrollit teksa mbajti një fjalim në Kuvendin e Republikës Serbe, kur u akuzua djali i tij për biznese të ndyra.

“Çfarë i bëre djalit tim? Po djali im, po djali im? Turp për ty”, tha Dodik, duke goditur mikrofonin.

Ai më pas foli për dëshminë në Hagë në mbrojtje të Karaxhiqit dhe Mlladiqit.

“Unë jam mirë me kokën time. E ku ishe ti? As nuk të lejohej të shikoje atë që thashë atje në televizion” pyeti ai teksa e quajti deputetin Nebojsha Vukanoviq një “budalla”.