Kombëtare

Djaloshi nga Austria e grisë pasaportën, pas fitores së Albinit (Video)

Formimi i Qeverisë Kurti, përkatësisht zgjedhja e Albin Kurtit Kryeministër, duket që i ka entuziazmuar edhe bashkatdhetarët jashtë vendit – shkruan Kosova.info

Një video në rrjetet sociale është bërë virale së fundmi, ku duket që protagonist është një djalosh nga Austria.

“Na erdh dita me hek se kemi vuajtur, se tani kemi vendos me u kthy, pasi na hyni Albini aty, pasaportën e Austrisë e heqim, nënshtetësinë e dorëzojmë dhe këtë e shqyejmë, ndera ju rritë, kthehemi në vend tonin punojmë edhe mundësisht me na shti në burg me punuar se kemi hekur shumë. Erdh dita pas 20 vitesh të kthehem!” – është shprehur ai.

Akti i tij duket frymëzues, për të gjithë ata që mendjen e kanë të ikin nga vendi./Kosova.info/

https://www.facebook.com/tetovasot2/videos/158721318885765/

Shfaq më shumë

Leave a Reply

Your email address will not be published.