Kombëtare

Djali që i iku së ëmës nga dora, nxirret i pajetë nga rrënojat

Rolejt Vata është vogëlushi 7-vjeçar, i cili pak pas mesnate është nxjerrë i pajetë nga rrënojat.

Pas tërmetit të së martës nëna e tij e nxori të gjallë poshtë pallatit, por teksa u ngjit të shpëtonte djalin tjetër, vjehrrën dhe vjehrrin, vogëlushi u shkëput prej saj.

Atë e ka zënë pallati që u dërrmua dhe i pajetë është gjetur në krahët e një gruaje të paidentifikuar ende.

Vëllai i Rolejt Vatës është vogëlushi, i cili u shpëtua me jetë nga gjyshja e tij.                                                                                                                 

.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.