Show Biz

Djali 5 muajsh i Almedës dhe Tolgahan i nënshtrohet një operacioni

Pesë muaj më parë ish Miss Shqipëria dhe aktorja Almeda Abazi e bashkëshorti i saj, aktori turk Tolgahan Sayisman u bënë prindër për herë të parë.

Çifti i famshëm qëndroi në Kosovë në fillim të muajit shtator me të birin Efehan në një vizitë zyrtare bashkë me një delegacion artistësh turk.

Mirëpo sot lajme të trishtueshme erdhën nga çifti i famshëm. Mediat turke raportuan se djali 5 muajsh i çiftit iu nënshtruan një operacioni pasi disa cista dermoid u shfaqën në kokën e foshnjës së tyre.

Cistat dermoide janë lezione të rralla që rrjedhin nga përfshirja e qelizave ektodermale në rritje të ngadaltë. Ato mund të çojnë në rritje të presionit intrakranial, hidrocefalus, meningjit aseptik dhe epilepsi.

Burime për mediat turke bëjnë me dije se më e dobëta ka qënë Almeda, e cila gjatë kohës që djali ka qënë në sallën e operimit ka shpërthyer në lot.

“Djalin tim e kapi syri i lig,”- tha ajo, duke iu referuar faktit që muajt e fundit, i biri ishte pjesë e serialit që po xhironte Tolga dhe që prej lindjes, çifti vendosi ta ekspozojë edhe përmes fotografive.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.