Kombëtare

Digjet një restorant i pashfrytëzuar në Prishtinë

Në Prishtinë sot është djegur një restorant i pashfrytëzuar, derisa nuk raportohet për të lënduar nga ky rast.

Këtë e ka konfirmuar për Koha.net zëdhënësi i Policisë, Bajram Krasniqi.

“Ma datë18.01.2020 rreth orës 14:35, një zyrtar policor, ka njoftuar në qendrën e thirrjeve se në rrugën ‘Dr Shpëtim Robaj’ Prishtinë, një restorant i pa shfrytëzuar është duke u djegur. Në vend ngjarje kanë dal ekipet e nevojshme policore dhe ekipet e zjarrfikëse të cilët janë duke bërë pëpjekje që ta vënë nën kontroll zjarrin. Nga zjarri nuk ka të lënduar”, ka thënë Krasniqi.