Kombëtare

“Dhjetra grupe kriminale janë të lidhura ngushtë me politikën”, deklarata e fortë e ish drejtorit të Policisë së Shtetit

Ish drejtori i pergjithshem i Policisë së Shtetit, Ahmet Prençi gjate promovimit te dy librave te tij ne Shkoder “Udhe ne Pasqyre” dhe “Vice Versa” deklaroi se sipas tij “krimi eshte i lidhur me politiken dhe funksionon se bashku”. 

“Perderisa krimi emeron ne administrate dhe ndan tendera me krimin kjo perben mafie. Ne Shqiperi dhe ne Shkoder ka me dhjetra grupe kriminale qe jane te lidhur ngushte me politiken dhe duhet nje reagim i te gjitheve per ta ndaluar kete situate”, u shpreh ai.

Duke folur per vetingun ne policine e shtetit, Prençi u shpreh:

“Nuk eshte nje zgjidhje dhe nje e mire qe i behet policise dhe eshte e panevojshme. Policia vihet nen presionin e komisionereve qe nuk dihet as se nga vijne”.

Shfaq më shumë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

//zikroarg.com/4/3473483