Kosova

Deputetja Deliu-Kodra, dhuron libra fëmijëve

Deputetja në radhët e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra për nder të Ditës Ndërkombëtare të Librit ka dhuarar libra për shkollën fillore “Kadri Bistrica” në Bistricë të Mitrovicës.

Këtë ajo e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook ku për këtë aksion simbolik ajo falënderon aktoren Anisa Ismalilin dhe gazetaren e RTK-së Valbona Tahirin për kontributin e dhënë. Ajo gjithashtu thekson se këto libra nesër do t’iu dorëzohen 24 nxënësve të shkollës së Bistricës. /Kosova.info/

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483