Driver Booster - Download Free for Windows 11, 10, 8, 7

Driver Booster: Free updater for Windows 11/10. Renew drivers for graphics, USB, audio, screen, network, printer, and mouse efficiently.!
Get it now for FREE !

Driver Booster Driver Booster Download

Deputetja britanike mirëpret shtimin e trupave të KFOR-it në Kosovë

Alicia Kearns, deputete në Britaninë e Madhe që drejton Komisionin për Punë të Jashtme, ka mirëpritur vendimin e shtetit të saj për dërgimin e trupave në veri të Kosovës në kuadër të KFOR’it, pas situatës së krijuar më 24 shtator, ku një grup terrorist ka sulmuar Policinë e Kosovës.

Deputetja  konservatore e ka cilësuar dërgimin e trupave britanikë në Kosovë si lëvizje të rëndësishme, ajo shton se  “mosndëshkimi ngjall përbuzje për sundimin e ligjit”.

“Lëvizje e rëndësishme drejt parandalimit në Ballkan pasi Grant Shapps konfirmon dislokimin e të gjithë Batalionit të Parë të Regjimentit Mbretëror të Princeshës së Uellsit në Kosovë nën komandën e NATO/KFOR. Mosndëshkimi ngjall përbuzje për sundimin e ligjit dhe rendit: pengo, mbro dhe mbaj përgjegjësi”, ka shkruar ajo.

Më 24 shtator grupi terrorist ka sulmuar Policinë duke vrarë policin, Afrim Bunjaku, tashmë hero i Kosovës.

Institucionet e Kosovës vazhdimisht publikojnë fakte që dëshmojnë përfshirjen e Serbisë në organizimin e atij grupi.

Go to TOP