SPORT

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Kosovë – Maqedoni Veriut

Është konfirmuar se biletat për ndeshjes që Kosova do të zhvillojë si mysafirë i Maqedonisë së Veriut në kuadër të play-offit të Ligës së Kombeve do të dalin në shitje më 2 mars.

Përfaqësuesja jonë do të takohet me fqinjët tanë më 26 mars, e që nga aty do të fillojë aventurën e dytë për një vend në Kampionatin Evropian që zhvillohet në këtë vit.

Ueb faqja “mktickts.mk” ka njoftuar se biletat për këtë përballje që nuk duhet humbur do të dalin më 2 mars, derisa numri i kërkesave është tejet i lartë.

Kosova kishte shansin që të kualifikohej në Euro 2020 edhe përmes kualifikimeve, por nga Grupi A u kualifikuan Anglia dhe Republika Çeke.

Tani do të kemi shansin e dytë që të marrin një biletë, derisa përballja e parë do të jetë më Maqedoninë e Veriut.

Në rast të fitores, ‘Dardanët’ më pas do të kenë punë me fituesin e përballjes tjetër Gjeorgji – Bjellorusi që zhvillohet po ashtu më 26 mars.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.