Kosova

Dalin inicialet e policëve të arrestuar në veri

Dy zyrtarë policorë të Njësisë kufitare janë arrestuar sot paradite në veri.

Burime të KosovaPressit mësojnë se të të arrestuarit janë: togeri Z.R. dhe polici L.V.

Sipas këtyre burimeve, ata  janë prangosur në lidhje me dyshimet për veprat: “Krim i organizuar” dhe “Keqpërdorim i pozitës zyrtare”.

Njëri nga Drejtoria e Përgjithshme dhe tjetri nga Drejtoria Rajonale e Policisë, në Veri. Në rastin e parë është arrestuar një zyrtar i policisë kufitare nga Inspektorati Policor, ndërsa në rastin tjetër janë shoqëruar tre persona në stacion të policisë, të dyshuar për grabitje.

Shfaq më shumë