Show Biz

COVID-19/ Rita Ora frikësohet për nënën e saj

Rita Ora ndien frikë për nënën e saj.

Nëna e Rita Orës, Vera Ora së fundi iu bashkua Shërbimit Kombëtar Shëndetësor, për të ndihmuar në këtë periudhë pandemie, shkruan lajmi.net.

Pasi nëna e saj i ekspozohet rrezikut, Rita pranon se është e frikësuar për shëndetn e saj, por shprehet krenare me të.

Vera dhe Rita ishin mysafire në emisionin “This Morning”, ku përmes paraqitjes me video-live, folën për shëndetin mendor dhe gjithë situatën në të cilën po kalon bota.

Rita tha se ishte nëna e saj që e frymëzoi të paraqitej vullnetare në shërbim mjekësor.

Vera po punon si vullntare në NHS dhe vazhdimisht jep këshilla e bën thirrje për të qëndruar në shtëpi, në mënyrë që të mbrohemi nga pandemia.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.