Rajoni

Covid-19/ Për mosmbajtje të maskës policia ka shqiptuar masa në 466 raste

Ministria e Punëve të Brendshme informon se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi.

Nga kjo ministri thonë se në 24 orët e fundit (09/10.08.2020) janë regjistruar 466 shkelje në lidhje me masën për mbajtjen e maskës. MPB apelon tek qytetarët që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria, për parandalimin e COVID-19.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483