Rajoni

COVID-19 në Slloveni/ Vetëm një i vdekur dhe mbi dhjetë raste të reja

Sllovenia ka regjistruar raste të reja të të infektuarve me COVID-19, por edhe të vdekurish.

Gjatë 24 orëve, shteti slloven të kaluara ka raportuar një person të vdekur shkaku coronavirusit.

Gjithashtu janë konfirmuar edhe 17 raste të reja të infeksionit të pandemisë globale, raporton STA, transmeton Telegrafi.

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara që nga fillimi i pandemisë është 2,272, dhe 171 raste të infeksionit aktualisht janë aktive në Slloveni.

Kujtojmë se deri më tani 129 njerëz deri më tani kanë ndërruar jetë që nga muaji mars i këtij viti. Ndryshe, Ljubljana regjistroi numrin më të lartë të të infektuarve që nga raportimi i fundit – shtatë raste reja.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483