SHËNDETËSIA

Covid-19: 12 të shëruar dhe një rast i ri në Viti

Komuna e Vitisë ka marrë lajme të mira pas publikimit të rezultateve të Institutit të Shëndetësisë Publike të Kosovës.

Në këtë komunë janë 12 persona të shëruar.

Ndërkaq është shënuar një rast i ri me Covid-19, që vjen nga fshati Ramjan.

Lajmin e ka konfirmuar drejtoresha e Qendres Kryesore të Mjekësisë Familjare në Viti Vjollca Kadolli.

Njoftimi i plotë:

LAJM I MIRË NGA KOMUNA E VITISË 12 të shëruar sot.Sot janê kryer 19 testime në Komunën e Vitisë, 15 prej tyre…

Gepostet von Vjollca Kadolli am Donnerstag, 30. April 2020

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.