SPORT

Coutinho në shitje

Philippe Coutinho do të shitet nga Barcelona gjatë kësaj vere.

Klubi spanjoll është në kërkim të një skuadre të re për brazilianin. Sipas mediave angleze, krerët e klubit spanjoll ua kanë ofruar shërbimet e Coutinhos, dy klubeve londineze Arsenalit dhe Tottenhamit.

Arsenali thuhet se e dëshiron mesfushorin me të cilin ka nisur bisedimet. Klubi anglez po synon ta huazojë fillimisht brazilianin për ta blerë përfundimisht kartonin e tij.

Coutinho aktualisht është i huazuar te Bayern Munichu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483