Rajoni

Çmenduria e 61 vjeçarit serb, e përdhunoi vajzën e tij 16 vjeçare dhe më pas e ekzekutoi (Foto)

Serbi; Sipas mediave serbe, një rast tejet i rëndë është trajtuar së fundi në Gjykatën e Lartë në Pozharevc – shkruan Kosova.info

Dhoma Gjyqësore e Gjykatës së Lartë të Pozharevacit (Požarevc) , e kryesuar nga gjyqtarja Gordana Vidojkovic, ka dënuar 61 vjeçarin serb, të njohur me emrin:  Zhivorad (Živorada) me dënim prej 15 vjetësh burg, në shkallën e parë, pas dëshmive të forta se ai e përdhunoi për një kohë të gjatë vajzën e tij 16 vjeçare.

Prokurori Mirosllav Vojinoviç, Zhivoradi e rrahu dhe më pas e preu vajzën e tij, në mbrëmjen 10 majit në vitin e kaluar.  

Akuza, e cila më pas u vërtetua pothuajse tërësisht, kishte të bënte me një dhunë seksuale të vazhdueshme.

Rasti e ka shokuar opinionin publik serb.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483