Kombëtare

“Çmendet” moti në Shqipëri, si do jenë temperaturat nesër

Territori Shqiptar vijon të jetë në ndikimin masave ajrorë të ngrohta, dukë bërë që moti i kthjellët të dominojë në ultësirën Perëndimore.

Por pritët që vranësirat të shfaqën gjatë pasdites dhe mbrëmjes dukë sjell në zonat Veriore rrebeshe afat shkurtra.

Temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në mëngjes, por do ulen në mesditë dukë luhatur vlerat nga 20°C deri në 41°C.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.