SPORT

City triumfon ndaj West Hamit

Manchester City ka triumfuar 2:0 ndaj West Hamit të mërkurën mbrëma në ndeshjen e xhiros së 26-të të Premier Leagues së Anglisë. Rodri (30’) dhe Kevin de Bruyne (62’) shënuan golat për Cityn.

Pas 26 xhirove City zë vendin e dytë në Premier League me 54 pikë, plotë 22 prapa liderit Liverpoolit.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.