SPORT

Chelsea pritet të bëjë ofertë rekorde për Sanchon, City largohet nga gara

Chelsea është i gatshëm të thyejë rekordin e klubit me ofertën për yllin e Dortmundit, Jadon Sancho.

Por, nga gara për të raportohet se është larguar Manchester City, dhe nuk do të shfrytëzojë opsionin për të rinënshkruar me të, transmeton Koha.net.

Chelsea është i gatshëm të ofrojë për shërbimet e Sanchos rreth 120 milionë euro.

Për shërbimet e tij raportohet se kanë shprehur interesim edhe Manchester Unitedi e Liverpooli.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483