SPORT

Chelsea i pandalshëm rrëmben pozitën e dytë në Premier Ligë

Chelsea i Frank Lampardit ka shënuar fitoren e radhës në Premier Ligë për të vazhduar me formën fantastike e për të dalë në pozitën e dytë në tabelë.

“Blutë” e Londrës mposhtën 2 me 0 Crystal Palacen në xhiron e 12-të me golat e Tammy Abrahamit dhe Christian Pulisicit.

Në tabelë, Chelsea ka 26 pikë, pesë më pak se lideri Liverpooli, që nesër luan derbin me Manchester Cityn që ka 25 pikë në pozitën e tretë.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483