SPORT

Chelsea afër transferimit të Gabrielit

Chelsea është afër transferimit të mbrojtësit të Lilles, Gabriel Magalhaes, shkruan “The Sun”, transmeton Koha.net.

Klubi londinez do të paguajë 33.5 milionë euro për transferimin e mbrojtësit 22-vjeçar. Gabriel për Lillen këtë edicion i ka luajtur 34 ndeshje në të gjitha garat dhe ka realizuar një gol.

Kontrata e tij me klubin francez skadon në verën e vitit 2023. Për transferimin e brazilianit kanë shfaqur interesim edhe Arsenali e Evertoni.