SPORT

‘Champions’/Drita merr fitoren e parë

Kampioni i Kosovës në futboll, FC Drita, ka fituar ndeshjen e parë parakualifikuese në Ligën e Kampionëve.

Gjilanasit triumfuan me rezultatin 2:1 ndaj kampionit të Andorrës, Inter Escalsed.

Xhevdet Shabani dhe Hamdi Namani ishin shënuesit për Dritën, kurse për mysafirët golin e vetëm e shënoi Garcia.

Në duelin e radhës pas tre ditësh, Drita do të luajë takimin e radhës në këtë garë ndaj kampionit të Irlandës së Veriut, Linfield.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483