Show Biz

Çfarë thonë Jay-Z dhe Beyonce për himnin

Jay-Z ka sqaruar se qëndrimi ulur i tij dhe bashkëshortes Beyonce gjatë intonimit të himnit kombëtar amerikan në Super Bowl, nuk ishte protestë.

Moguli i hip-hopit ishte pjesë e një ngjarjeje letrare në Columbia University Q&A të martë mbrëma, kur është pyetur lidhur me këtë çështje.

50-vjeçari ka thënë se ka qenë më shumë i shqetësuar për rolin e tij si producent në pauzën e spektaklit dhe se fjalën kryesore në evenimentin e sivjetmë e patën, Jennifer Lopez dhe Shakira.

“Nuk më është dashur të bëj një protestë të heshtur… Nëse e shikoni skenën dhe artistët që i zgjodhëm – kolumbianen (Shakira) dhe portorikanen J.Lo – kemi bërë deklarata të zhurmshme”.

“Dhe patëm… një reklamë lidhur me padrejtësinë sociale gjatë Super Bowl… Duke marrë këtë parasysh, nuk kam pasur nevojë të bëj protestë të heshtur”, ka deklaruar Jay Z.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.