SPORT

Çfarë po kërkon Juventusi të formojë?

Juventusi raportohet se po kërkon ta komplotojë sulmin me transferimin e Pierre-Emerick Aubameyang nga Arsenali, për të krijuar një dyshe me Cristiano Ronaldon.

Topçinjtë mund të detyrohen të shesin golashënuesit e tyre më të mirë në fund të sezonit, pasi futet në vitin e fundit të kontratës.

30-vjeçari ende nuk ka rënë dakord për një marrëveshje të re me Arsenalin, që do të thotë se ai mund të largohej falas në qershor 2021. Sipas Le10 Sport, Juventus ka kontaktuar Arsenalin për të arritur një marrëveshje kur të hapet afati kalimtar.

Barcelona dhe Inter, gjithashtu besohet se janë të interesuar për yllin e ish-Borussia Dortmund.Aubameyang ka shënuar 20 gola në 34 paraqitje të këtë edicion.

Legjenda e Arsenalit, Emmanuel Petit, i ka dal në krahë Aubas për një largim nga klubi.

“Nëse unë do të isha Pierre-Emerick Aubameyang , unë do të largohesha nga Arsenali”, deklaroi ai, duke shtuar se Arsenali po kthehet në klub mesatar.

Shfaq më shumë
//cdrvrs.com/4/3473483