Kosova

Çfarë moti do të mbajë sot dhe nesër?

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë vikendit parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-9m/s, në rrafshin e Kosovës, kurse në Dukagjin, kryesisht në veri të Dukagjinit shpejtësia e erës do të arrijë mbi 13m/s”.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.