SPORT

Çfarë dëshire ka Sandro Tonali ?

Interi thuhet se është favoritë për të nënshkruar me mesfushorin e Brescias, Sandro Tonali, i cili ka shprehur dëshirën e tij për të kaluar në Giuseppe Meazza.

Sipas Sky Sport Italia, 20-vjeçari italian është i vendosur për t’u transferuar te Interi, por nuk ka arritur ende të bie dakord për një marrëveshje me Nerazzurrët.

Ky medium shton se Interi ka një avantazh strategjik ndaj konkurrencës, pasi Tonali ka qenë i lidhur me rivalët e Juventusit.

Tregu i transferimeve do të jetë i ndryshëm këtë vit dhe Interi nuk do të ketë nxitim për të gjetur një marrëveshje me Brescias, i bindur se do të marrë marrëveshjen në kohën në kohën e duhur.

Tonali ka luajtur 23 herë në Serie A këtë sezon, duke kontribuar me një gol dhe pesë asistim, ndërsa ka fituar edhe ftesën dhe ka luajtur disa lojë me Italinë.

Për lojtarin interesim ka shprehur edhe Barcelona, Napoli dhe Paris Saint-Germain.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.