Show Biz

Çënari i shpreh dashurinë në gjuhën shqipe Almedës dhe të birit

Sërish ‘Çënari’, aktori turk sërish tregohet i ëmbël me gruan e tij dhe prejardhjen e saj.

Për dallim nga aktorët e njohur turk, që zgjodhën të martohen me vendaset, Tolgahan Sayisman apo siç e njohin shumica me rolin “Çënari” ka zgjedhur nusen me prejardhje shqiptare, modelen e njohur Almeda Abazin.

Mes tyre duket se ekziston një dashuri e madhe, e cila këtë vit është bekuar me një djalë, të cilin e pagëzuan me emrin Efehan.

E së fundmi, “Çënari” në njërën prej fotografive të Almedës, e cila shfaqet me djalin e tyre, në gjuhën shqipe i tha se e do shumë.

Almeda me djalin

“Të dua shumë”, ka shkruar aktori në Instagram.

View this post on Instagram

……

A post shared by Almeda Abazi Sayışman (@almeda92) on

E gjatë muajit të kaluar çifti bashkë me djalin vizituan edhe Kosovën në një udhëtim 2 ditor.

Pas vizitës së tij në trojet shqiptare, Çënari shkroi në posim në Instagram në gjuhën shqipe, ku falënderoi të gjithë për pritjen e ngrohtë.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483