Kosova

Caktohet koha e takimit mes Kurtit e Mustafës

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës do të takohen sot në orën 16:30.

Këtë e ka konfirmuar i pari i LDK-së, Isa Mustafa, raporton KTV.

Takimi do të mbahet në Kuvendin e Kosovës.

I pyetur nga mediat se a do të arrihet marrëveshja sot, Mustafa ka thënë se janë të vullnetit që marrëveshja të ndodhë.

“Për ata po shkojmë, ne jemi të vullnetshëm ta përfundojmë marrëveshje dhe të procedojmë më tutje”, ka thënë ai.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.