OPINION

Burhan Poroj: Mos u përçahuni, por bashkohuni

Vëllai i dëshmorit dhe i burgosurit përjetë nga një Gjykatë në Maqedoni e Veriut Burhan Poroj, ka bërë pyetje dy politikanëve shqiptarë sepse po përçaheni, kujt po i shërbeni që nuk po bashkoheni .

Postimi i plotë:

Pytje publike z. ZIADIN SELES BILLALL KASAMIT dhe AFRIM GASHIT nga vllau i DESHMORIT dhe i burgoset me burg te perjetshem. Kujt i sherbejn me ket percarje pse nuk uarit bashkimi i tre forcave politike opozitare. Nese ju lider partiak jeni per temiren e popullit lini anesh interesat personale lini anaesh inatet personale se mekta veprime dhe percarje ju poe damtojni popullin e shum vujtur ne kto troje. Zotri une personalisht nuk jam antar i asne partije une jam me popullin shqiptar dhe doti ndimoj atyj subjekti politik ecila mendon per shqiptaret dhe ardhmerin brezave te ardhshem. Ju zotrij te cilet ekeni mar mbij supe peshen e rand per ta udhehequr popullin shqiptar bashkonja popullin mos e percajni ne ket menir. Mos shkojni ne rugen e atyre partive çka ishin para jush pra BDI dhe PDSH precarje sundim. Ju zotrij themelut partij ne veti gjoja per te miren e popullit per nga te kqijat e partive te cilat jukam mbjel shum te kqija ktyj populli prandaj pojuthem se jeni ne rug te gabuar nga fillimi me kto lojra tepa kuptimta se jeni tuna humb shpresat e jetuarit Shqiptarve te ktyj shteti Maqedonin e veriut. Ju zotri te opuzites mendoni mir pse ndodhi rasti i lagjes trimave ne Kumanov. Pse erdhen vllezrit ton me pushk ne dor nga kosova. Ata vllezer erdhen se ne shpyrtin e tyre e ndjeshin dhimbjen dhe naperkambjen e popullit shqiptar nga rezhimi dhe qeverija e VMRO BDI te cilet e kalun kulmin e krimeve ndaj cdo familje shqiptare duke nencmu edhe ne nanat dhe motrat shqiptare duke imar naper stacionet policore. Kjo i detiroj vllezrit te vin ne ndimen ton por me ksij loja partiak u tradhtun ne bes ket tradhti e din edhe fmija sapoilindur. Nuk erdhe per plackitje nu u shiten per pare por politikanet te shitur duan me i ekituar por jo besa populli shqiptar e din se kush jan kta GARDIANET E KOMBIT. Poe perseris dhe po boj apell te tetre lideret partiak opzitar ZIADIN SELA BILLALL KASAMI dhe AFRIM GASHI ta marin me seriozitet ceshtjen e shqiptarve dhe tuakthej buzqeshen shqiptarve dhe te punojn per brezat e ardhshme ose neti mbyllin partit mos i mashtrojn shqiptaret per interesa personale se boll kan lujtur partit e mahershem me ket popull shum te vujtur nga tradhtija e politikanve burgjet jan te mbushur ma shqiptar dhe kush nuk ka eas nuk kapatur interesim deri tash se pse ashte kij fenomen te shqiptaret. Vllau i DESHMORIT i BURGOSET me BURG TE PERJETSHEM

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.