Kosova

Bixhoz i paligjshëm në Komoran, arrestohen dy persona

Policia e Kosovës ka njoftuar se një rast i organizmit të skemave piramidale dhe bixhoz i kundërligjshëm ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Komoran, shkruan Kosova.info.

Bëhet e ditur se janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj, nën dyshimin e bazuar se të njëjtit kanë organizuar lojëra të fatit. Në vendin e ngjarjes janë konfiskuar një shtëpizë kompjuterike, një diviar për kamera, rreth 200 euro para të gatshme dhe një telefon mobil.

 Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Shfaq më shumë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

//usounoul.com/4/3473483