SPORT

‘Bild’: Klubi i madh evropian kërkon transferimin e Milot Rashicës

Ylli i Kosovës, Milot Rashica është shndërruar në njërin prej futbollistëve kryesor të Werder Bremenit këtë edicion.

22-vjeçari në pjesën e parë të këtij edicioni nuk kishte pasur rastin e duhur të’shpërthente’, por nga pjesa e dytë ai është ‘egjeli’ i kundërshtarëve të tij në fushën e lojës.

Paraqitjet e futbollistit nga Vushtrria nuk kanë mbetur pa u parë edhe nga klubet e mëdha të Evropës.

Siç shkruan “Bild”, RedBull Leipzig ka shprehur interesim për shërbimet e Milot Rashicës.
Klubi që do të marrë në Ligën e Kampionëve edicionin e ardhshëm pritet të mbetet pa sulmuesin kryesor të skuadrës, Timo Werner.

Kështu, përveç Gian-Luca Waldschmidt dhe Dodi Lukebakio, klubi gjerman kërkon edhe transferimin e Rashicës.

Rashica u transferua në fund të afatit kalimtar dimëror vitin e kaluar te Werder Bremeni nga Vitesse Arnheim për shtatë milionë euro.

Futbollisti i Kosovës ka kontratë me klubin nga Gjermania e Veriut deri në vitin 2022.
Vlen të përmendet se për Rashicën ka shprehur interesim edhe klubi nga Londra, Crystal Palace.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.