Kosova

Balje ironizoi me sloganin e LDK-së, Gecaj i kundërpërgjigjet

Slogani i LDK-së sot nxiti reagime të shumta nga politikanë, analistë politik dhe njohës të çështjes, duke shprehur habi për kuptimin që qëndron prapa këtij slogani.

LDK vendosi që në zgjedhjet e 14 shkurtit të garojë me sloganin ‘’Shteti.Shtet’’.

Për këtë slogan pati edhe ironizime nga disa kandidatë për deputetë në këto zgjedhje. Një nga to ishte edhe ironizimi nga Duda Balje, e cila në një status shkroi ‘’Duda.dudë.’

Nuk vonoi shumë dhe për këtë reagoi një nga anëtarët e LDK’së, Bajram Gecaj, i cili shkroi ‘’ Duda ka n’Dud … veç verës!’’.

Duda ka n’Dud … veç verës!

Posted by Bajram Gecaj on E Diele, 24 Janar 2021