Besa pa telashe në gjysmëfinale, sot dueli Prishtina-Kastrioti

Besa Famgas i është bashkuar Trepçës e Rahovecit në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në hendboll.

Besa e mposhti Vëllaznimin e Gjakovës me rezultat bindës, 38:16 në çerekfinale të Kupës.

Skuadra pejane ishte favorite dhe këtë e dëshmojë me paraqitje e fitore bindëse.

Jon Vokshi i shënoi 9 gol për Besa Famgasin, ndërsa 8 i kishte Ilir Istrefaj. Ardi Halili i shënoi 9 gola për skuadrën gjakovare.

Sot luhet çerekfinalja e fundit mes Prishtinës e Kastriotit. 

Go to TOP