Kosova

Berisha: Zografi Bis, Miladini dhe Baton Stanishiqi janë rrezik madhor, të ndëshkohen!

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha duke i komentuar mediat shqiptare, të cilat kanë shkruar për minishengenin, ka reaguar ndaj “trojkës tradhtare”.

Berisha, përmes një postimi në Facebook, thotë se, Kosova dhe mbarë kombi shqiptar po e përjeton tradhtinë e dytë kombëtare pas vitit 1944.

Berisha ka përmendur edhe disa emra për të cilët thotë se janë aktualisht rreziku madhor.

E këta persona, Berisha thotë se duhet të marrin ndëshkimin që kombet e qytetëruara iu rezervojnë tradhtarëve të tyre.

Postimi i plotë:

Edvin Kristaq Tradhetari, fatkeqesi kombetare!

Miq, shtypi i Kosoves krahason marredheniet Rama – Vuçiç me ato Enver – Dushan Mugosha. Ne kete kontekst mund te thuhet se Kosova dhe mbare Kombi po perjetojne tradhetine e dyte te madhe kombetare pas asaj te 1944 nga Enver Hoxha. Trojka tradhetare Zografi Bis, argati i Prishtines, Miladini shqipfoles dhe Baton Stanishiq jane aktualisht rreziku madhor, te cilet duhet te marrin nje minute e me pare ndeshkimin qe kombet e qyteteruar ju rezervojne tradhetareve te tyre.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483