SPORT

Benzema nënshkruan me Realin, deri më 2022-tën

Futbollisti francez ka qenë mjaft produktiv në javët e para të këtij sezoni, e për këtë po konsiderohet ende i dobishëm për klubin.

Për sa i përket kontratës së re, gjithçka tashmë është konfirmuar.

Karim Benzema dhe Real Madrid do të qëndrojnë të lidhur edhe për një vit tjetër.

Sulmuesi francez mësohet të kerë rinovuar me “Los Blancos” deri në vitin 2022.

Lajmi i bujshëm është raportuar nga media spanjolle “AS”, që sqaron gjithashtu se si bomberi, duke ndjekur politikën e klubit ka zgjatur me një tjetër vit marrëveshjen e tij që skadonte në vitin 2021.

Kështu të dy palët kanë nisur tashmë angazhimin e tyre të rishikuar në kohë, ndonëse mësohet se lajmi do të njoftohet zyrtarisht vetëm në përfundim të sezonit.

Benzema dëshmoi edhe këtë vit se është një armë vendimtare për ekonominë e skuadrës, duke udhëhequr “Los Blancos” me golat dhe asistet e tij.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.