SPORT

Belgjika e treta në Botëror

Belgjika ka fituar ndeshjen e vlefshme për vendin e tretë në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”.

Belgët fituan 2 me 0 ndaj Anglisë në ndeshjen për vendin e tretë.

Thomas Meunier dhe Eden Hazard shënuan golat për këtë fitore të belgëve.

Finalja e Botërorit zhvillohet të dielën. Takohen Franca me Kroacinë.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.