Kombëtare

Bastore të paligjshme ne Pejë, arrestohet një person

Policia e Kosovës ka njoftuar se një rast i organizimit të skemave piramidale dhe bixhozit është hetuar të ketë ndodhur gjatë ditës tek Qendra Zejtare në Pejë, shkruan Kosova.info.

Policia ka arrestuar të dyshuarin shqiptar, nën dyshimin se i njëjti kishte organizuar veprimtari të kundërligjshme të lojërave të fatit – bastore.

Si provë materiale janë konfiskuar një kompjuter dhe disa tiketa të bastores.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.