SPORT

Barcelona e Juventusi drejt shkëmbimit të lojtarëve

Barcelona e Juventusi duket se janë afër të shkëmbejnë lojtarët.

Calciomercato raporton se “Zonja e Vjetër” dhe katalunasit janë të gatshëm të shkëmbejnë Ivan Rakitiqin dhe Federico Bernardeschin, transmeton Koha.net.

Bernardeschi të transferohet te Barcelona, derisa në drejtim të kundërt të lëvizë kroati Rakitiq.

Një marrëveshje e tillë nuk pritet të arrihet në janar, por në afatin kalimtar të verës.