SPORT

Bale me kërkesë interesante për Real Madridin: Mos i publikoni të dhënat e mia mjekësore

Sulmuesi i Real Madridit, Gareth Bale ka kërkuar që klubi të mos publikojë të dhënat e tij mjekësore, pas kritikave të mëparshme publike për dëmtimet e tij në ‘Santiago Bernanbeu’.

Uellsiani ka humbur dy ndeshjet e fundit të skuadrës së tij në Ligën e Kampionëve dhe La Liga pas një problemi të ri që pësoi në pushimin ndërkombëtar, por ‘Los Blancos’ nuk kanë dhënë më informacione.

30-vjeçari, i cili ka qenë një interpretues kryesor për Realin këtë sezon përkundër spekulimeve të vazhdueshme për një largim të menjëhershëm, raportohet se ka ushtruar të drejtën e tij në Ligjin Spanjoll për Mbrojtjen e të Dhënave Personale për ta mbajtur çështjen private.

Bale ishte afër pajtimit të një transferimi në Kinë pas konflikteve personale me menaxherin Zinedine Zidane por marrëveshja dështoi në minutën e fundit.

Duke folur për ESPN FC, ish-agjenti i yllit të Tottenham, Jonathan Barnett deklaroi se nuk kishte asgjë të zakonshme në vendimin për të mbajtur raportet mjekësore jashtë syrit të publikut.

“Raportet mjekësore janë private. Nëse raportet mjekësore të çdo qytetari janë private, pse duhet të jenë të Gareth publike?” deklaroi ai.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483