Kosova

Babush: Kamioneta rrotullohet bashkë me veturën, policia jep detaje nga aksidenti

Një vetaksident ka ndodhur mesditën e sotme në afërsi të fshatit Babush të Prishtinës

Në aksident ka qenë e përfshirë një kamionetë që ishte duke transportuar një veturë, e cila ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

Ende nuk dihen shkaqet e këtij aksidenti, ndërkaq lajmin për Express e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Luljeta Mehmeti.

Mehmeti deklaroi se nga ky aksident nuk ka persona të lënduar.

“Bazuar në informacionet nga njësia në terren sot më datë 03.08.2021 rreth orës 14:15 ka ndodhur një vetaksident trafiku në afërsi të lokacionit Babush. Në aksident ka qenë e përfshirë një kamionetë që ishte duke e transportuar një veturë dhe për shkaqe ende të panjohura ka humbur kontrollin dhe ka dalur nga rruga. Në vetaksident nuk ka të lënduar”, ka deklaruar Mehmeti.